Ładowanie

Styl JAPANDI – czym jest i dla kogo?

Jeśli ktoś interesuje się architekturą, designem i obserwuje zmieniające się trendy, to na pewno dostrzegł od jakiegoś czasu obecność nowego nurtu – japandi.

1. Czym jest?

Jest to, wbrew pozorom, nie styl pochodzący z Japonii, lecz mieszanka różnych, znanych i obecnych już stylów – skandynawskiego, orientalnego, eko czy minimalizmu. Nowy styl jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy pragną w swoich mieszkaniach i domach stworzyć strefę relaksu, utrzymać stan wakacyjny przez cały rok i uciec od codziennego przebodźcowania i tempa, jakiego w dzisiejszych czasach doświadczamy.

Niskie meble otwierają przestrzeń.

2. Czym się charakteryzuje?

Popularny w social mediach styl japandi charakteryzuje się oszczędną formą, prostotą barw i kształtów, użyciem ciepłych, naturalnych materiałów, takich jak: len, bawełna, rattan, drewno, wykorzystaniem w maksymalnym stopniu naturalnego oświetlenia oraz okrojoną liczbą dodatków, które eksponowane w niewielkiej ilości, mają sprawiać wrażenie przemyślanie dobranych. To wszystko ma sprawić, że wnętrza będą przytulne, uspokojone i komfortowe.

Łazienka z użyciem naturalnych elementów drewnianych
oraz dostępem naturalnego światła przez świetlik nad prysznicem.

3. Jak go stworzyć?

Przy aranżacji wnętrz w tym stylu bazujmy na niewielkiej palecie barw, głównie kolorach występujących w naturze, m.in. beżach, szarościach, złamanej bieli oraz barwach ziemi. Najczęściej wykorzystuje się nisko osadzone meble, które wizualnie powiększają przestrzeń, uwalniając widok na ściany. Ideą pochodzącą z Dalekiego Wschodu, przede wszystkim z kultury japońskiej, jest szacunek do wszystkiego, co starsze – jeśli meble są nadal w dobrym stanie to nie należy się ich pozbywać. Zamiast wszechobecnych, pokrywających się kurzem i nieprzemyślanych bibelotów, jako dodatki dopełniające wnętrz mogą posłużyć rośliny – element najbardziej bliski naturze. 

Japandi ma być stylem na lata, jakościowym i takim, który szybko się nie znudzi.

Warto postawić na naturalne tekstury kamienne oraz okleiny przypominające prawdziwe drewno. A jeśli nadal nie masz pomysłu lub czasu na aranżację pokoju dziecka – w ofercie naszego biura mamy projekt pokoju dla dzieci i młodzieży online – pakiet jest dostępny w całej Polsce i zawiera wszystko, co potrzebne do realizacji: dopracowane układy, wizualizacje oraz dokładne rysunkitechniczne i listy produktów potrzebne do zakupu każdego elementu projektu. Zaufało nam jużwielu rodziców!

Napisz do nas na kontakt@projektywnetrz-kozak.pl już dziś, podając wymiary oraz zdjęcia pokoju, a my w odpowiedzi prześlemy ofertę ze szczegółami.

 

Ostatnie posty