Ładowanie

Sprytne sposoby na przechowywanie butów

Nikt z nas nie lubi potykać się o pozostawione na podłodze obuwie zaraz po wejściu do domu. Ale to najczęściej jedyna przestrzeń w mieszkaniu, w której buty mają swoje miejsce. Żeby jednak pójść na kompromis, warto pomyśleć o maksymalnym wykorzystaniu wolnej przestrzeni, tak, by przejście w korytarzu było pozbawione zbędnych elementów, a inne ważne przedmioty (nie tylko buty) schowane w zasięgu ręki.

 

1. Naścienne szafki na buty

Zazwyczaj występują w formie wąskich sześcianów, by mogły zostać zamocowane również w niewielkich przejściach. Możemy je znaleźć w różnych kolorach, stylach i materiałach. Najtańsze i najłatwiejsze w utrzymaniu są modułowe szafki plastikowe (zdjęcie 1), które można znaleźć w przystępnej cenie w popularnym sklepie meblowym. Jeżeli poszukujemy jednak bardziej estetycznego rozwiązania to lepiej sprawdzi się szafka z drewna z ozdobnymi uchwytami lub wycięciami (zdjęcie 2). Takie szafki mogą pełnić również rolę podręcznej konsoli, na której możemy trzymać klucze, okulary i inne potrzebne przed wyjściem drobiazgi.

2. Pod schodami

Ten sposób świetnie sprawdzi się w domu, w którym są zabudowane schody, najlepiej w kształcie U lub L. Po co marnować niewykorzystaną przestrzeń pod schodami, gdy można wykonać pełną zabudowę lub pierwsze kilka stopni zamienić w szuflady na buty? Uzyskamy najlepiej zamaskowany efekt, gdy schody i fronty zrobione są z tego samego materiału. Oczywiście ta metoda jest droższa i wymaga doświadczonego wykonawcy.

3. Szuflady w szafie i wbudowane siedzisko

Ostatnio bardzo często spotykanym trendem są siedziska wbudowane w szafę na wymiar z tapicerowanymi zagłówkami. Mogą to być siedziska narożne lub wkomponowane w zabudowę i zaakcentowane kolorem. Pod takim siedziskiem najczęściej przewiduje się ukrytą szufladę. Jest to ergonomiczne rozwiązanie dla osób szykujących się do wyjścia na siedząco lub tych, którzy w niedalekim dystansie od drzwi wejściowych pozostawiają torebkę czy aktówkę.

 

4. Pufa ze schowkiem

Zazwyczaj jest to opcja, która sprawdza się w szerszych korytarzach, ponieważ zabiera trochę więcej miejsca niż płytka szafka naścienna. Jednak jest to mobilne połączenie funkcji przechowywania i siedzenia, nie zabierające cennej przestrzeni szafy.

 

5. Siedzisko ze schowkiem wkomponowane w szafę

Jeśli chcemy połączyć mobilność pufy z możliwością maksymalizacji wolnej przestrzeni to może przypadnie Wam do gustu to rozwiązanie – wysuwana szafka na buty. Dzięki jednolitej kolorystyce po wsunięciu pod zabudowę, szafka nie rzuca się w oczy, a uchwyt i kółka ułatwiają przemieszczanie. Dodatkowo, posiada przestrzeń na przechowywanie butów.

Planujesz wykonać remont swojego mieszkania? Pamiętaj o rezerwacji terminów z wyprzedzeniem.

Przygotowanie projektu TRWA!

Rezerwacji najlepiej dokonać mailowo, a na dodatkowe pytanie odpowiemy pod numerem 698-588-963

 

Ostatnie posty