Ładowanie

Pomysły na ciekawe łazienki – czyli nie tylko marmur, szarości i biele

Obecnie, w popularnych marketach budowlanych czy sklepach online jesteśmy w stanie znaleźć prawie wszystko, czego szukamy: płytki gresowe w każdym wymiarze, te z powodzeniem imitujące beton, kafle ręcznie robione, ręcznie szkliwione, motyw lastryko, mozaiki hiszpańskie, armatura w chromie, czarna, złota… wybór jest ogromny, a jak podjąć właściwą decyzję? Dostępność ogromnej ilości różnych materiałów pozwala na zaprojektowanie wymarzonej łazienki, ale też może przytłoczyć i sprawić, że ostatecznie nie będziemy wiedzieli, w jakim kierunku podążać.

Przedstawiamy kilka naszych realizacji – może Was zainspirują i gdy nadejdzie czas remontu, pomogą w łazienkowych rozterkach.

1. Tapeta

Jest to na pewno rozwiązanie dla bardziej odważnych. Zastosowanie tapety w łazience nie jest też najtańszym rozwiązaniem. Szczególnie tapety umieszczane bezpośrednio w kabinie prysznicowej wymagają specjalnego montowania i nakładania kilku warstw zabezpieczających, dzięki którym tapeta lub fototapeta jest w 100% odporna na wodę.
Na zdjęciu poniżej nasza realizacja z wykorzystaniem fototapety marki Wall&Deco:

Na zdjęciu nasza wizualizacja z wykorzystaniem fototapety marki Wall&Deco.

Wzorów tapet i fototapet jest multum, ale dobrym sposobem jest wybór jednej i bazowanie na kolorach, które się na niej znajdują. Możemy powielić kolor z tapety i w podobnym odcieniu dobrać płytki (np. cegiełki od Equipe Ceramicas), wykonać zabudowy meblowe lub dokupić dodatki.

2. Lastryko

Ten wzór pamięta czasy PRL-u, kiedy to był wszechobecnym elementem w architekturze. Wrócił w odświeżonej i nowocześniejszej formie, i podbił serca wielu osób. Możemy go
zastosować tylko na podłodze, albo odważniej – na całej ścianie. Ponieważ w deseniu odnajdziemy wiele kolorów, jeden z nich może zostać odzwierciedlony w farbie czy pozostałych kafelkach. Tworzy to spójny i przemyślany wygląd.

Zdjęcia przedstawiają realizację łazienki z wykorzystaniem płytek lastriko.

3. Drewniana jodełka

Kto powiedział, że drewniana łazienka musi znajdować się tylko w leśnej chatce w górach? Natura podsuwa nam wiele inspiracji o uniwersalnym zastosowaniu. Wzór w jodełkę jest ponadczasowym rozwiązaniem dla tych, którzy niekoniecznie przepadają za wieloma kolorami we wnętrzach, a nadal chcą urządzić swoją przestrzeń w ciekawy sposób.
Zdecydowanie, taka forma ułożenia podłużnych kafli imitujących drewno, przyciąga uwagę! By uzyskać jeszcze bardziej spójny efekt, zastosujmy ten sam odcień drewna na blacie lub frontach szafki podumywalkowej.

Wizualizacja przedstawiająca zastosowanie płytek drewnopodobnych układanych w jodełkę, nad wanną.

4. Złota armatura

W ostatnich latach pojawiła się w branży sanitarnej alternatywa dla chromowanych i czarnych baterii umywalkowych i prysznicowych. Trend ten na pewno nie dla każdego i do każdego typu wnętrza pasuje, ale jednego nie można mu odebrać – robi efekt! W ofertach sklepów możemy znaleźć również złote przyciski spłukujące, złote drzwi prysznicowe czy nawet złote umywalki! Decydując się na odcień złota zwróćmy uwagę, by pozostałe elementy, takie jak uchwyty czy oświetlenie, były w podobnej tonacji. Jeśli obawiacie się trudności z utrzymywaniem takich baterii w czystości, może zadowoli Was wybór lustra w złotej ramie albo złotych kinkietów?

Wizualizacja pastelowej łazienki ze złotą armaturą.

 

Planujesz wykonać remont swojego mieszkania? Pamiętaj o rezerwacji terminów z wyprzedzeniem.

Przygotowanie projektu TRWA!

Rezerwacji najlepiej dokonać mailowo, a na dodatkowe pytanie odpowiemy pod numerem 698-588-963

 

Ostatnie posty