Ładowanie

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC PRALKĘ DO ZABUDOWY?

Wybierając pralkę do zabudowy sprawiamy, że nawet niewielkie wnętrze łazienkowe nabiera niezwykłej elegancji i optycznej przestronności. Pralkę możemy ustawić pod blatem, przysłonić lekkimi drzwiczkami, delikatną ozdobną zasłonką czy umieścić w efektownej zabudowie.

Wybierając formę zabudowy meblowej pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

• DOKONAJ DOKŁADNYCH POMIARÓW
Pamiętaj o tym, że z tyłu pralki potrzeba sporo miejsca na podłączenie węży doprowadzających i odprowadzających wodę (minimum 5 / 6 cm).

• NIE UMIESZCZAJ BLATU BEZPOŚREDNIO NA PRALCE
Blat musi być podparty z obu stron ściankami, a nad pralką oraz wokół niej powinna być wolna przestrzeń, minimum po 2cm, która sprawi, że podczas prania, wirowania konstrukcja blatu pozostanie nienaruszona.

• ZADBAJ O WŁAŚCIWE UMIEJSCOWIENIE GNIAZDKA ELEKTRYCZNEGO
Musi być do niego łatwy dostęp, bez konieczności wysuwania pralki.

• ZADBAJ O WŁAŚCIWĄ WENTYLACJĘ
Pralki zamknięte w szafce powinny mieć nacięcia, np. w cokole zabudowy, co zapewni odpowiednia cyrkulacje powietrza.

 

Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup pralki do zabudowy ?

Decydując się na wstawienie pralki pod blat łazienkowy, mamy tak naprawdę ograniczone pole wyboru sprzętu. Możemy wybrać tylko standardowe pralki ładowane od przodu, ponieważ biorąc pod uwagę ich wysokość i przeciętną grubość blatu, umywalka znajdzie się wówczas na standardowych 90 cm wysokości. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku sprawdzi się tylko i wyłącznie umywalka wpuszczana w blat.

Alternatywą pralek do zabudowy są pralki wolnostojące.

Pralka wolnostojąca jest tańsza od pralki do zabudowy. W razie potrzeby łatwiej też ją wymienić czy naprawić. Mamy na rynku duże pole wyboru tego typu sprzętu. Nie stwarzają one jednak możliwości ukrycia w zabudowach co jest szczególnie istotne jeśli decydujemy się na zaprojektowanie naprawdę efektownej łazienki.